Vi som jobbar på förlaget

Sara Lindegren
Sälj- och marknadschef
+46 (0)70 689 31 58
sara@strawberrypublishing.se

Karin Linge Nordh
Publicistisk chef skönlitteratur
+46 (0)70 496 36 63
karin@strawberrypublishing.se

Rebecka Leffler
CEO
+46 (0)70 770 02 81
rebecka@strawberrypublishing.se

Anders Sjöqvist
Publicistisk chef facktext
+46 (0)70 343 41 30
anders@strawberrypublishing.se

Lisa Tell
Redaktion – och produktionsansvarig
+46 (0)79 330 25 08

lisa@strawberrypublishing.se

Maja Lindqvist
Publicistisk chef barn- och ungdom
+46 (0)70 607 00 05

maja@strawberrypublishing.se

Manus

Vi på Strawberry Förlag kommer under en tid fokusera på pågående projekt. Därmed kommer vi i dagsläget inte kunna ta oss an inkommande manus och de vi redan har fått in kommer att ha en längre behandlingstid.

Vi gör vårt bästa för att återkomma med ett svar till manus som vi redan mottagit och hoppas på er förståelse för att det får ta tid.

Are you an international agent or author?

Are you an international agent or author?

Kontaktuppgifter

Om du vill komma i kontakt med oss på förlaget eller om du söker information om våra författare eller vår utgivning går det bra att mejla oss på:

 

Fakturauppgifter
Invoice@forlagsekonomi.se

Organisationsnummer
559164-9016

 

Vi samarbetar med

Bokförsäljning (Sverige, Åland, Finland):
Hemming & Baggfelt

Anders Hemming:
anders@hemmingbaggfelt.se
+46 (0)73 073 03 78

Ylva Baggfelt:
ylva@hemmingbaggfelt.se
+46 (0)70 253 86 39

Johan Moberg
johan@hemmingbaggfelt.se
+46 (0)70 316 77 70

PR:
Jenny Schyttberg

SCHYTTBERG PR
jenny@schyttberg.se
+46 (0)70 624 30 23